Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

2024-02-05   169

Bölgesel İncelme Cihazları: Hayalinizdeki Vücuda Ulaşmak Mümkün mü?

Bölgesel incelme, diyet ve egzersize rağmen inatla yağ depolanmış bazı bölgelerden kurtulmak isteyenler için son yıllarda oldukça popüler bir konu haline geldi. Bu isteğe cevap olarak da bölgesel incelme cihazları pazarı hızla büyüyor. Peki bu cihazlar gerçekten işe yarıyor mu? Hangi türleri var? Güvenli mi? Bu blog yazısında, bölgesel incelme cihazları hakkında detaylı bilgi vererek bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Bölgesel İncelme Cihazları Nedir?

Bölgesel incelme cihazları, karın, basen, bacak, kol gibi yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerdeki yağ hücrelerini hedef alarak incelmeyi sağlamayı amaçlayan cihazlardır. Farklı teknolojiler kullanan birçok cihaz türü mevcuttur.

Bölgesel İncelme Cihazı Türleri:

  • Lazer Lipolysis: Lazer ışığı ile yağ hücrelerini parçalar.
  • Soğuk Lipoliz: Dondurma işlemi ile yağ hücrelerini yok eder.
  • Ultrasonik Lipolysis: Ultrasonik dalgalar ile yağ hücrelerini parçalar.
  • Radyo Frekansı (RF): Isı enerjisi ile yağ hücrelerini yok eder.
  • Vakum Terapisi: Vakum ile dolaşımı artırarak yağ yakımını stimule eder.
  • Elektrostimülasyon: Kasları çalıştırarak yağ yakımını ve sıkılaşmayı sağlar. 

Bölgesel İncelme Cihazları Etkili mi?

Bu konu da doğru cihazla ve doğru işlem çok önemlidir. Gelişen Teknoloji ile bölgesel incelme cihazlarının etkisi de artmaktadır. Yenilenen ve standartların dışında olan cihazların etkisi oldukça belirgindir. Bölgesel incelme cihazlarının temelde yatan prensip yağları parçalamak üzerinedir. Bu sistem kimi zaman vakkum ile dokunun emilmesi ve ısı uygulanmasıdır. Bu uygulamanın başlıca etkisi dokunun vakkumlanması sonucu deformasyona uğramasıdır. 

Frekans ile yağı ısıtmayı amaçlayan cihazlar frekans aralıkları ile yağ dokusuna erişmeye çalışır. Bu sistemle birliklte yağın parçalanarak karaciğere taşınması ardından da enerjiye dönüştürülerek vücuttan atılması gerekir. Bu işlemlerde ek hareketler verilebilmektedir. 

Temel de aynı prensibe sahip olan cihazlar ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Bu cihazlara ek olarak üretilmeye başlanan yeni nesil estetik cihazlar vardır. 

Bu cihazlar vücudun anatomik özelliklerini kullanarak kas odaklı çalışırlar. Tek bir teknolojiye değil birden fazla teknoloji ile hareket ederler. Amaçlanan sadece yağı parçalamak değildir. Aynı zamanda metobolizmayi harekete geçirmek adına vücudu uyarıcı teknikler kullanmaktadır. Bu sayede sadece incelme değil aynı zamanda sıkılaşma ve vücudun harekete geçirilmesi ile günlük vücudun yaktığı kaloriyi de artırmaktadır. Bu cihazlarla işlem aldığınız da işlem sonrasında alınan ölüçüden sonra diğer seansa gittiğiniz de vücudunuz da incelmenin de devam ettiğini görmeniz mümkündür.

Bölgesel incelme cihazlarının temelde hiç birinin zayıflatmak gibi bir iddiası ve teknolojisi yoktur. Bu cihazlar daha fit bit görünüm sağlamaktadır. Fakat bahsettiğimiz yeni nesil bölgesel incelme cihazları metobolizmayı hızlandırdığı için günlük yakılan kaloriyi artırmaktadır. 

Bölgesel İncelme Cihazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Cihazın teknolojisi: Hangi teknolojinin sizin için en uygun olduğunu doktorunuza danışabilirsiniz.
  • Cihazın güvenliği: FDA onaylı ve yan etkisi az bir cihaz seçmeniz önemlidir.
  • Klinik ve uzman: Cihazın uygun bir klinikte uzman bir kişi tarafından uygulanmasını sağlayın.

 

 

Adolya Estetik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.