Mavi Belge

4. Seviye Uluslararası Uzman

Kuruluşumuz MYK sınav merkezidir. Farklı iş dalları üzerinde uluslararası sertifika eğitim programıdır. Kurumumuz evraklı Myk sınav merkezidir. Aynı zamanda bakanlığa bağlı bu sınavlardan mezun olan öğrenciler için avantajlar oldukça fazladır.

Sektörde yer almak isteyen girişimciler için iş yeri açma yeterliliği vardır. Güzellik uzmanı olarak bu belgeye sahip olmak yeterlidir. Güzellik uzmanı olarak alacağınız eğitimler ve sınava hazırlıkları ardından sınav yeri olarak hizmet vermekteyiz.

Hangi Ülkelerde Geçerli

Türkçe ve İngilizce olarak çift dilde düzenlenen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin uluslararası geçerliliğine katkıda bulunmak, ülkemizdeki nitelikli ve belgeli işgücünün uluslararası dolaşımını kuvvetlendirmek amacıyla 6 yabancı dilde çift-dilli belge düzenleme alt yapısı tamamlanmıştır. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Türkçe- İngilizce’nin yanı sıra Türkçe-Almanca, Türkçe-Fransızca, Türkçe- İspanyolca, Türkçe-Rusça ve Türkçe-Arapça olmak üzere 6 farklı dilde 1 Ekim 2020 tarihi itibari ile vatandaşların kullanımına MYK Web Portal üzerinden kullanıma açılacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ: 3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 117’den 143’ye çıkmıştır.

Ne Zaman Yayınlandı

3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan beşinci tebliğ. 26 meslekte daha MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilmiştir.

Detaylı bilgiye MYK resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adolya Estetik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.